internetowe Sklepy Filatelistyczne

Podstrony
 
Świat w moich oczach

Temat: GDZIE SPRZDAC?
Czy to nie kolega w jednym ze swoich wątków napisał " jestem solidnym sprzedawca z duzym stazem na allegro" ? I tu takie pytanie? Materiał porządny, w dobrym stanie - znajdzie swoich nabywców, byle co - nie - i ot cała filozofia A sprzedać można na x sposobów - są aukcje internetowe, można zamieścić ogłoszenie na którymś z portali filatelistycznych, są giełdy, sklepy ...
Źródło: filatelistyka.fora.pl/a/a,545.htmlTemat: Sklepy internetowe
Pozwól że odwrócę kota ogonem. Wydaje mi się że to są właśnie te "dobre" sklepy filatelistyczne. Z ich punktu widzenia zdekompletowanie serii oznacza zmniejszenie szansy sprzedania do minimum. Ja również jako kupujący na różnych portalach internetowych o wiele większą uwagę przykładam do kompletnych serii jak podziurowianych, gdyż szukanie poszczególnych pozycji jest trudne do kupienia, czasochłonne i najczęściej dostępne właśnie w postaci kompletnych serii. Uważam, że takich sklepów nie znajdziesz. Jeśli masz jakiś zbiór ograniczony do konkretnego tematu możesz szukać szczęścia w pakietach filatelistycznych, choć to marna rada Najlepiej wyszukaj sobie brakujące pozycje w serwisach aukcyjnych i spróbuj się dogadać ze sprzedawcą. Ja tak uzupełniłem braki w jednym ze starszych roczników Watykanu. Gość trochę marudził że będzie miał później problemy sprzedać całą serię, ale krakowskim targiem dobiliśmy sprawę. Możesz również wystawić swoje tzw. "want listy" na naszym forum lub innych serwisach, których linki znajdziesz na naszej głównej stronie.
Źródło: filatelistyka.fora.pl/a/a,751.html


Temat: Kupno znaczków - gdzie najlepiej?
Akurat w tym przypadku bym sie nie przejmował - tego materiału jest na rynku tyle, że fałszowanie go mijałoby się z celem (chyba że fałszerstwo na szkodę poczty). Jeśli chodzi o fałszerstwa to przede wszystkim wydania przedrukowe oraz lokalne, no i klasyka. W tym ostatnim przypadku warto też zwrócić uwagę na różnego rodzaju "reprinty" - często bardzo trudne do odróżnienia od oryginału (np. stare wydania Ameryki Południowej). Wszystkie znaczki, które spotyka się fałszowane powinny posiadać gwarancję eksperta. Osobiście na aukcji internetowej nie kupiłbym żadnego drogiego znaczka, nie mając wcześniej możliwości jego obejrzenia "na żywo". Najlepiej kierować się zdrowym rozsądkiem - jesli ktoś sprzedaje znaczek wart 1000 zł za 5 zł, to już znak, że coś jest nie tak. Naprawdę rzadkie i drogie znaczki najlepiej kupować w renomowanych sklepach filatelistycznych i domach aukcyjnych.
Źródło: filatelistyka.fora.pl/a/a,165.html


Temat: Jan Paweł II - wydanie pośmiertne

W temacie Papież są setki takich nie prawdziwych wydań. Nie wszystko co jest podobne do znaczka czy bloku to oficjalne wydanie. Ten walor czy jak go nazwać nie powinien być przedmiotem kolekcjonerstwa. Nie może znaleść się w zbiorze lub opracowanym eksponacie. Współczuję nabywcy tego tzw. waloru!!!

Coż, myślę, że to dotyczy nie tylko tematryki papieskiej (na marginesie - kilka lat temu pakiety z takimi pseudo-papaliami oferowano w placówkach ... Poczty Polskiej ), ale także wszelkiej innej. Kiedyś na własny użytek próbowałem zrobić listę takich pseudowydań z tematu "ptaki drapieżne" - jak przekroczyłem 200 (!!) wydań - dałem sobie spokój To jest niestety prawdziwa plaga - ale walka z tym przypomina walkę z wiatrakami, skoro tego typu "wynalazki" sprzedaje się powszechnie w sklepach filatelistycznych, na giełdach czy aukcjach internetowych (o tym, że są to pseudo-wydania w opisie oczywiściwe ani słowa)
Źródło: filatelistyka.fora.pl/a/a,182.html


Temat: gdzie najlepiej sprzedać znaczek?
Znaczek Słowenii - popularny, obiegowy znaczek z 1996/1997 r. (kilka wydań na różnym papierze), Michel nr 154, wartość groszowa. Jesli chodzi o resztę - no cóż, nie jest to nic rewelacyjnego, w sklepie filatelistycznym raczej tego nie wezmą, bo sami będą mieć spory zapas, a jeśli już to z wielką łaską i za grosze. Zakładam przy tym, że to co masz to są kompletne serie. Proponuje albo wystawić na aukcji internetowej (Allegro, Kiermasz), albo zamieścić info na naszym forum, ale pod wątkiem "Sprzedaż" - może znajdzie się ktoś chętny (dodaj też czy znaczki są stemplowane czy nie). W każdym razie na kokosy nie licz - są to rzeczy bardzo popularne i łatwo dostępne, stąd cena też będzie niska. W zasadzie do sprzedania jedynie komuś, kto dopiero zaczyna przygodę z filatelistyką.
Źródło: filatelistyka.fora.pl/a/a,176.html


Temat: Kupię znaczki!!!
Coż, na początek to radzę zainwestować w trochę wiedzy - i np. zajrzeć do naszej encyklopedii, aby zapozanać sie z podstawowymi terminami filatelistycznymi. Rozsądnie będzie też sprecyzować zakres swoich zainteresowań kolekcjonerskich - bo nie sztuką jest napchać kilka klaserów byle czym. Nie ma sensu zbieranie znaczków jak leci - lepiej już na starcie okreslić jakiś temat (tematy) bądź kraje, które będzie sie zbierać. Polecam też zapoznanie sie z moim postem zamieszczonym w tym wątku: http://www.filatelistyka.fora.pl/viewtopic.php?t=287

Znaczki (i nie tylko) nie koniecznie trzeba kupować - radzę przejrzeć domowe "archiwa" - czasem można znaleźć różne ciekawe rzeczy na zwykłej korespondencji (przy czym - nie niszczyć pochopnie kopert i całostek! - zwłaszcza starych), na pewno masz też różnych znajomych, którzy mają krewnych lub przyjaciół w różnych zakątkach świata - możesz ich poprosić o znaczki z korespondencji. Jak już bedziesz mieć trochę znaczków - to pewnie będą tam powtórki - te możesz zacząć wymieniać Z zakupem też nie ma problemu - są aukcje internetowe, są sklepy filatelistyczne (także internetowe) , są giełdy filatelistyczne, jest wreszcie możliwość abonamentu znaczków...

PS
Jeśli jesteś zainteresowana to zajrzyj na moje aukcje na Świstaku - może znajdziesz coś co cię zainteresuje
Źródło: filatelistyka.fora.pl/a/a,499.html


Temat: mrs_exclusive
Średniej wielkości sklep internetowy ma kilka tysięcy pozycji, tygodniowo pojawia się od kilkadziesiąt do kilkaset nowych pozycji - często te nowe nie są w żaden sposób oznaczone - myśli Pani, że komuś chce się to przeglądać? Można kilka krajów, tematów - ale wszystko?
To zbieracz konkretnego tematu powinien wiedzieć najlepiej co w danym temacie się ukazało na świecie - zarządy poczt mają swoje strony internetowe, są strony poświęcone różnym tematom (chociaż tu też zdarza się, ze ich autorzy beztrosko zamieszczają znaczki z różnych Buriatii, Gałgazji i inne "cudy"), są strony zamieszczające informacje o "pirackich" wydaniach, są katalogi i prasa filatelistyczna - wystarczy trochę poszukać.
A czasem wystarczy odrobina zdrowego rozsądku - po prostu nie jestem pewien czy dany znaczek/blok/arkusik jest wydaniem oficjalnym czy pseudopocztowym lub fałszywym - wstrzymuję się z zakupem lub kupuję po konsultacji z kimś bardziej w danym temacie obeznanym. Nie będzie chętnych na te walory - to zaczną one znikać z ofert.
Źródło: filatelistyka.fora.pl/a/a,287.html


Temat: Uczciwość
Jeśli chodzi o sprzedaż to możliwości jest kilka: sklep filatelistyczny, giełda filatelistyczna, aukcja lub zamieszczenie ogłoszenia (najlepiej na stronie www lub w czasopiśmie związanych z filatelistyką). Co do wyceny - najlepiej jest mieć 2 niezależne wyceny - powinny być zbliżone. Szacunkowe wyceny w sklepach filatelistycznch robią za darmo, za szczegółową trzeba zapłacić. Musisz też mieć świadomość, że ceny katalogowe to jedno, a rynek - to zupełnie co innego, nie zdziw się jeśli za popularne wydania ktoś zaproponuje Ci 10 % ceny katalogowej - po prostu takiego materiału jest na rynku bardzo dużo. Nawet jeśli masz jakieś cenne znaczki, a nie mają one gwarancji eksperta i wiadomo, że były fałszowane (np. wydania przedrukowe) to też ich nie sprzedasz, a jeśli to za symboliczną cenę. Jeśli to co masz to tzw. masówka (tanie pojedyncze znaczki, niekompletne serie itp.) to sprawa jest zupełnie przegrana (może się okazać, że same klasery są więcej warte ) - w zasadzie pozostanie Ci sprzedaż na aukcji internetowej, jako zestaw od 1 zł
Źródło: filatelistyka.fora.pl/a/a,134.html


Temat: filatelistyka - jeszcze sztuka wymiany czy sztuka kupowania?
No jest bardzo ciekawy problem, interneti komputery bardzo zmienily kolekcjonerstwo filatelistyczne, a co bedzie za 10 lat, to jest dopiero wyzwanie przewidziec kierunki zmian.

Wydaje mi sie ze wiele zalezy od tego co zbierasz, jesli tworzysz bardzo ogolny czy popularny zbior (np. sport) to rzeczywiscie mozesz siedziec i klikajac na aukcjach czy sklepach internetowych kompletowac swoj zbior. Jesli natomiast zbierasz cos bardzo wyspecjalizowanego, wtedy juz nie kupisz wszystkiego w internecie, ale na pewno internet moze pomoc w dotarciu do wielu ciekawych i lokalnie niedosteppnych walorow. Mysle ze internet, jak kazdy kij, ma dwa konce, pewne rzeczy zmienia na lepsze, inne na gorsze ...
Źródło: filatelistyka.fora.pl/a/a,466.html


Temat: Sklep internetowy mennicy hiszpańskiej.
Real Casa de la Moneda nareszcie "otwarła" swój sklep internetowy, najprawdopodobniej miało to miejsce w zeszłym tygodniu. W sklepie dostępne są produkty numizmatyczne, filatelistyczne, medale i wydawnictwa. Sklep jest dwujęzyczny: angielski i oczywiście hiszpański.

Zakupy w sklepie wymagają rejestracji.

Sklep internetowy.

Udanych zakupów.
Źródło: eurokolekcja.eu/viewtopic.php?t=792


Temat: Sklepy internetowe
Witam, to mój pierwszy post.
Szukam dobrego sklepu filatelistycznego-internetowego w którym można kupować np. 1 znaczek z 4 znaczkowej serii. Bo narazie znajduje sklepy w których można kupowć tylko całe serie.
Proszę o pomoc.
Źródło: filatelistyka.fora.pl/a/a,751.html


Temat: wartosc egzotyki
Witam!
W jednym z internetowych sklepow filatelistycznych mozna znalezc piekne bloczki z wyspy Penrhyn wycenione na okolo 100 zl. Czy rzeczywiscie tak egzotyczne walory sa tyle warte czy tez jest to cena za faktycznie bardzo ladne znaczki?
Źródło: filatelistyka.fora.pl/a/a,487.html


Temat: Gdzie można dostać klaser ??
Sam tak nie próbowałem, ale przypuszczam że dostaniesz klaser w jednym z filatelistycznych sklepów internetowych. Zobacz do naszej sekcji "Linki", tam jest pare sklepów w których możesz poszukać. Jeśli tam nie znajdziesz, daj znać, poszukamy gdzie indziej.
Źródło: filatelistyka.fora.pl/a/a,57.html


Temat: kilka pytan
Ceny katalogowe są tylko pewną wskazówką, rzeczywista cena rynkowa bazuje na wzajemnej relacji popyt-podaż. W sklepach filatelistycznych ceny sprzedaży faktycznie są podobne do tych, które są w katalogu. W skupie jest oczywiście mniej - ile mniej to już zależy od kierownika sklepu, no i samych znaczków. Generalnie sklepy niezbyt chętnie skupują materiał po 1960 r. - poza ciekawszymi i rzadszymi pozycjami - a jesli już to ze sporymi rabatami. Jest to zrozumiałe - popularny materiał z tego okresu to walory o dużych nakładach i sklepy same mają tego spore zapasy. Na aukcjach internetowych ceny zaczynają się już od 20-30% cen kat. w przypadku znaczków bardzo popularnych. Pozycje rzadkie i drogie mogą osiągać ceny na poziomie cen kat., (a nawet wiecej), ale to zależy od wielu czynników - takich jak stan znaczka (żywe kolory, wyjątkowo dobre centrowanie, stan kleju itp.); w przypadku znaczków, które spotyka sie fałszowane - istotny wpływa ma posiadanie na taki znaczek gwarancji lub fotoatestu eksperta.
Jesli chodzi o serie niekompletne - z tym będzie większy problem; w chwili obecnej nasz katalog nie obejmuje wyceny poszczególnych znaczków z serii. Takie niekompletne serie cieszą sie raczej nikłym popytem - pewna nadzieja jest jeśli są to znaczki decydujące o wartości całej serii - co też sie zdaża (np. seria 683-85 z roku 1953 - znaczek o nominale 1,35 zł stanowi 90% wartości całej serii). Nabywcę powinny też znaleźć - jeśli są - części arkuszy (zwłaszcza starszych znaczków - parki, czworobloki, itd.), zwłaszcza jeśli mają zachowane marginesy z oznaczeniami walca, nakładu itd. Sam chętnie odkupię takie fragmenty dla znaczków 1066-1069 z roku 1960.
Jesli chodzi o kartki i koperty - wartość oczywiście jest różna, w zależności od tego jaka to kartka/koperta - te popularne można nabyć za ~ 1 zł.
Skoro ojciec prowadził sklep filatelistyczny - nie był w środowisku osobą anonimową - myślę, że najlepszy byłby kontakt z najbliższym Okręgiem PZF ( http://www.zgpzf.pl/infopage.php?id=2 ) z prośbą o pomoc w wycenie, być może też któryś z filatelistów byłby chętny do odkupienia tych znaczków. Ewentualnie można zaopatrzyć sie w katalog Fischera (tom 1 - znaczki opłaty, urzędowe i dopłaty, tom 2 - całostki, poczty lokalne, obozowe, okupacyjne itd.) i samemu próbować sprzedaży np. poprzez aukcje internetowe.
Źródło: filatelistyka.fora.pl/a/a,507.html
 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates